Programy

SatCE namierzy satelitę na PPC

Nie dalej, jak w zeszłym tygodniu dziennikarze „namierzyli” US-satelitę grożącego budowie naszych Euro-stadionów.
Poniższy program zapozna Was z możliwością „domowego” sposobu wyśledzenia „złomu” przelatującego codziennie nad naszymi głowami:)

SatCE
to aplikacja pozwalająca nam wyznaczyć w miarę dokładną pozycję satelit zarówno tych najbliższych, jak i najdalej przelatujących od Matki Ziemi.
[SatCE]
Program używa algorytmów SDP4/SGP4 pozwalających na wyznaczenie pozycji danego satelity w kosmosie. Algotytm w obliczeniach używa współrzędnych kuli ziemskiej. Zarówno do grafiki jak też tekstu opisującego koordynaty użyto dodatkowo silnika GAPI.
Stąd zachodzi konieczność wykorzystania w miarę świeżych danych (koordynaty Ziemi)- nie starsze niż sprzed 5-u dni:)
Zaletą programu jest „szybkie” pobieranie danych z opcjonalnie przyłączonej anteny GPS.
Czas UTC jest „brany” wprost z systemu WinCE, a następnie porównuje się go z „naszą: strefą czasową.
Na ty przestanę męczyć Was tym przyspieszonym kursem podstaw astronomii zważywszy, że na Mazowszu wciąż mamy ferie:)
Program w „kooperacji” napisali: nasz rodak – Daniel Kamiński oraz …Vladislav Yushakov (kolega zza Buga):)

Komentarz

  1. Ps. Wszystkim narciarzom należy życzyć tej samej ilości wjazdów, jak i zjazdów z dośnieżanych stoków. Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

Connect with Facebook

palmtop.pl © copyrights 2000-2010
G-Point.biz